Jak dbać o ubrania

Ubrania Czary Maryś nie wymagają jakichś szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, jednakże żeby cieszyć się nimi przez długi czas zalecamy:

 

ubrania z drukiem reaktywnym: obrazy naniesione są permanentnie, a pranie delikatne w maks. 40°C zalecamy dla ubrań bawełnianych (z przesadnej ostrożności) i szczególnie dla ubrań z wiskozy, która jest dużo bardziej wrażliwa na wirowanie niż bawełna. Oczywiście, jeśli możesz, pierz ręcznie.

Obecnie już prawie wszystkie nasze materiały przygotowujemy w technologii druku reaktywnego: zwyczajnie jest bezkonkurencyjna pod względem jakości odwzorowania ilustracji na materiale i bezpieczna: materiały przyozdabiane są farbami wodnymi bezpiecznymi dla skóry zgodnie z Oeko Text Standard 100. No i druk w tej technologii jest niewyczuwalny, nie narusza naturalnej miękkości materiału.

 

ubrania malowane ręcznie staraj się prać ręcznie – (wiemy, wiemy, większość z Was tego nie robi) – a w pralce programami do prania ręcznego lub delikatnego do 40°C, bez mocnego wirowania. Najlepiej na lewą stronę – po prostu malunek cierpi najbardziej podczas wirowania. Ubrania prasuj na prawą stronę, po malunku (tak, po kocie!) w możliwie wysokiej temperaturze – pomaga to utrwalić obraz na materiale. Do malowania ręcznego używamy farb wodnych, które dobrze oddają zamysł i są jednocześnie bezpieczne dla skóry, a ich trwałość oceniamy na przyzwoitą.

 

ubrania z nadrukiem tradycyjnym (sitodrukiem) pierz przy pomocy programów do 40°C. My korzystamy z sit tylko do ręcznego przeniesienia monochromatycznych grafik na bawełnę (Luna, Figaro, Mizuri).

 

 

Pisz do nas na list@czarymarys.pl w jakiejkolwiek sprawie związanej z ubraniami Czary Maryś.